Kostelní 42, Praha 7, Česká republika

Otevřená kultura Pro neslyšící

Sledujte nás na
E-shop Vstupenky

Otevřená kultura


INFORMACE DLE METODIKY SNADNÉHO ČTENÍ

Národní technické muzeum

Muzeum se věnuje dějinám techniky a průmyslu. Je největším technickým muzeem v České republice. 

Sbírky vystavuje ve 26 stálých výstavách ve 3 objektech. Hlavní budova muzea se nachází v Praze 7 na Letné. Nejznámější stálou výstavou je zde expozice Doprava. Další expozice se věnují například architektuře, astronomii, technice v domácnosti, fotografii, tiskařství, měření času, hutnictví a hornictví.​

Hlavní budova NTM

Adresa

Kostelní 42, 170 78 Praha 7, Česká republika

Doprava
Nejbližší tramvajová zastávka se jmenuje Letenské náměstí. Odtud pokračujte pěšky směrem k Letenským sadům.
Před budovou muzea se nachází placené parkoviště.

Kontakt
telefon: +420 220 399 111
e-mail: info@ntm.cz

Otevírací doba
úterý až neděle 
9:00 až 18:00

Vstupné

Plné

280 Kč

Snížené

150 Kč

Děti 6-15 let

60 Kč

Rodinné vstupné

560 Kč

Školní skupiny 

60 Kč / žák

pedagogický doprovod zdarma

pro držitele ZTP – snížení vstupné
ZTP/P – vstup zdarma plus doprovod zdarma

 

PŘÍSTUPNOST BUDOVY PRO NÁVŠTĚVNÍKY S OMEZENÍM POHYBU​

Hlavní budova NTM na Letné

Budova je historická a ke vstupu do ní vedou schody. Přístup pro osoby na vozíčku nebo návštěvníky s kočárkem se nachází dole vpravo od hlavního vstupu do muzea. Přístup do všech pater a expozic muzea je bezbariérový a jednotlivá patra jsou propojena výtahem. Výjimkou je expozice Dopravy, kde jsou určitá omezení. V muzeu je možné zapůjčit invalidní vozík. V muzeu jsou k dispozici bezbariérové toalety.
Na rohu ulic Kostelní a Muzejní se nacházejí tři vyhrazená parkovací místa pro vozidla označená kartou vozíčkáře.

Podrobné informace získáte kliknutím na tento odkaz.

 

INFORMACE A VIDEA PRO OSOBY S POSTIŽENÍM SLUCHU

Národní technické muzeum ve spolupráci s Ústavem jazyků a komunikace neslyšících Filosofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze připravilo kanál, který má za cíl přiblížit jeho sbírky návštěvníkům s postižením sluchu.

Přístup získáte kliknutím na tento odkaz.

 

INDIVIDÁLNÍ PROGRAM PRO ŽÁKY SE ZNEVÝHODNĚNÍM

Rezervace programu

 

Národní technické muzeum je největším technickým muzeem v České republice a patří k nejstarším a nejvýznamnějším technickým muzeím na světě. Základ sbírek položil Vojtěch Náprstek v roce 1862, muzeum vzniklo v roce 1908 a jeho sbírky se postupně rozrůstaly.


Muzejní budova byla postavena v Praze na Letné podle návrhu architekta Milana Babušky. První expozice zde byly otevřeny po druhé světové válce, ale celá budova začala být pro muzejní účely využívána až po roce 1989. Budova je opravena a od roku 2013 a se zde nacházejí nové expozice. Muzeum rozšiřuje místa pro představení svých sbírek. Od dubna do října jsou otevřeny pobočky muzea. Centrum staviteskhého dědictví se nachází v Plasích a Železniční depozitář v Chomutově.


Národní technické muzeum je příspěvkovou organizací Ministerstva kultury ČR. Shromažďuje předměty, které dokumentují vývoj vědy, techniky a průmyslu v Českých zemích. Např. předměty z oborů dopravy, architektury, astronomie, fotografie, hornictví, hutnictví, tiskařství, měření času, techniky v domácnosti nebo elektrotechniky. Ty uchovává v depozitářích a vystavuje ve stálých expozicích i výstavách. Muzeum je vědeckou institucí, vydává odborné publikace a lze zde navštívit odbornou knihovnu a archivní badatelnu.


Pro návštěvníky jsou připraveny doprovodné programy a víkendové akce. Velká pozornost je věnována programům pro školní skupiny.

 

Fotoalbum

Hlavní budova v Praze
Doprava
Rudný a uhelný důl
Chemie kolem nás
Technika v domácnosti
Fotografický ateliér