Sledujte nás na
E-shop Vstupenky

Televizní studio

7. 9. 2023 - 28. 6. 2024
Hlavní budova v Praze
Pro školy
Televizní studio
Cílová skupina 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ, Střední škola
Délka 90 minut

Vyzkoušejte si práci ve zpravodajském televizním studiu! Program probíhá v expozici Televizní studio, kterou tvoří právě televizní studio využívané Českou televizí na Kavčích horách do roku 2011. Pod vedením zkušených televizních pracovníků se stanete moderátorem, kameramanem, režisérem, střihačem nebo technikem záznamu a natočíte krátkou zpravodajskou relaci.

Kapacita workshopu je 15 osob, pokud třída čítá více než patnáct osob, objednejte si program dvakrát. Případně doporučujeme i spojit workshop s další aktivitou v muzeu, a to s vypracováním pracovních listů (třeba na téma Architektura, stavitelství a design, obě expozice se nacházejí ve třetím patře budovy). První skupina absolvuje workshop, druhá vypracuje pracovní listy a po cca hodině se skupiny prostřídají.

Cena workshopu pro patnáctičlennou skupinu je: 900 Kč + vstupné do muzea dle platného ceníku (60 Kč na žáka). Workshopy se konají na základě předchozí rezervace. Termíny workshopů: úterý od 10.00 a 13.00 nebo po domluvě v jiné dny. Rezervujte na: edukace@ntm.cz nebo na telefonním čísle 220 399 202.

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovány podle Podmínek zpracování osobních údajů.

Prozkoumejme společně taje techniky a expozice Národního technického muzea. Připraveny jsou programy pro žáky mateřských, základních i středních škol od komentovaných prohlídek přes programy v expozicích po workshopy v učebnách i dalších prostorách muzea.

Přihlašování k jednotlivým vzdělávacím programům můžete provést na rezervace.ntm.cz. Vstupenky na komentované prohlídky a další programy pro rodiny s dětmi či dospělé (např. Naše technika mluví) lze zakoupit na vstupenky.ntm.cz.

Registrací do rezervačního systému získáte možnosti vybrat si vyhovující termín Vámi zvoleného programu a také Vám bude zasláno oznámení o vyhlášení nových termínů stávajících programů i zcela nových workshopů. Termíny pro 1. pololetí školního roku zpřístupňujeme v tzv. přípravném týdnu na konci srpna, termíny pro 2. pololetí školního roku během vánočních prázdnin na rezervace.ntm.cz či ntm.cz.