Kostelní 42, Praha 7, Česká republika

Otevřená kultura Pro neslyšící

Sledujte nás na
E-shop Vstupenky

Motory

7. 9. 2023 - 28. 6. 2024
Hlavní budova v Praze
Pro školy
Motory
Cílová skupina Střední škola
Délka 90 minut
Počet žáků 32
Cena 90 Kč/žák

Fyzikálně-technický workshop pro středoškolské studenty zaměřený na motory různých druhů. Třída je rozdělena na dvě skupiny

První skupina se seznámí s motory jak s vnějším spalováním (Stirlingovy a parní motory), tak s motory s vnitřním spalováním (zážehové, dvoudobé i čtyřdobé). V muzejních učebnách máme připraveno mnoho funkčních modelů. Druhá skupina prozkoumá v dialogu s lektorem nejvýznamnější exponáty dopravní haly. Po padesáti minutách se skupiny vystřídají. Workshop je vhodný pro gymnázia i střední odborné školy.

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovány podle Podmínek zpracování osobních údajů.

Prozkoumejme společně taje techniky a expozice Národního technického muzea. Připraveny jsou programy pro žáky mateřských, základních i středních škol od komentovaných prohlídek přes programy v expozicích po workshopy v učebnách i dalších prostorách muzea.

Přihlašování k jednotlivým vzdělávacím programům můžete provést na rezervace.ntm.cz. Vstupenky na komentované prohlídky a další programy pro rodiny s dětmi či dospělé (např. Naše technika mluví) lze zakoupit na vstupenky.ntm.cz.

Registrací do rezervačního systému získáte možnosti vybrat si vyhovující termín Vámi zvoleného programu a také Vám bude zasláno oznámení o vyhlášení nových termínů stávajících programů i zcela nových workshopů. Termíny pro 1. pololetí školního roku zpřístupňujeme v tzv. přípravném týdnu na konci srpna, termíny pro 2. pololetí školního roku během vánočních prázdnin na rezervace.ntm.cz či ntm.cz.