Kostelní 42, 170 78 Praha 7, Česká republika
Otevřená kultura Pro neslyšící
Sledujte nás na
E-shop Vstupenky

Kepler a Praha

7. 9. 2023 - 28. 6. 2024
Hlavní budova v Praze
Pro školy
Kepler a Praha
Cílová skupina Střední škola
Délka 90 minut
Počet žáků 32
Cena 90 Kč/žák

Workshop je určen žákům středních škol. Je zaměřen na dobu Johannese Keplera, jeho pobyt v Praze a seznamuje žáky se základními principy Keplerových objevů.

Třída je rozdělena na dvě skupiny, kde v jedné se žáci seznámí s Keplerovými zákony pohybu nebeských těles a prozkoumají konstrukci astronomického dalekohledu. V menších skupinkách si dalekohled sestaví a určí jeho zvětšení. Druhá skupina projde v dialogu s lektorem expozici Astronomie se zaměřením na dobu Johanese Keplera. Žáci prozkoumají sluneční hodiny a jejich princip, seznámí se s astrolábem, Jakubovou holí, sextantem či kvadrantem, zaměří hvězdu a určí úhel, tedy severní šířku své polohy. Po padesáti minutách se skupiny vystřídají. Program je vhodný pro gymnázia i pro střední odborné školy.

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovány podle Podmínek zpracování osobních údajů.

Prozkoumejme společně taje techniky a expozice Národního technického muzea. Připraveny jsou programy pro žáky mateřských, základních i středních škol od komentovaných prohlídek přes programy v expozicích po workshopy v učebnách i dalších prostorách muzea.

Přihlašování k jednotlivým vzdělávacím programům můžete provést na rezervace.ntm.cz. Vstupenky na komentované prohlídky a další programy pro rodiny s dětmi či dospělé (např. Naše technika mluví) lze zakoupit na vstupenky.ntm.cz.

Registrací do rezervačního systému získáte možnosti vybrat si vyhovující termín Vámi zvoleného programu a také Vám bude zasláno oznámení o vyhlášení nových termínů stávajících programů i zcela nových workshopů. Termíny pro 1. pololetí školního roku zpřístupňujeme v tzv. přípravném týdnu na konci srpna, termíny pro 2. pololetí školního roku během vánočních prázdnin na rezervace.ntm.cz či ntm.cz.