Sledujte nás na
E-shop Vstupenky
Rudný a uhelný důl
STÁLÁ EXPOZICE
Hlavní budova v Praze

Rudný a uhelný důl

Věrná maketa rudného a uhelného dolu


Nové pojetí expozice umožňuje návštěvníkům zažít reálné prostředí dolů. Prohlídka je možná pouze s průvodcem po zakoupení časové vstupenky.

Důl navazuje na expozici Horniství. Věrná maketa dolu je z 50. let 20. století a s její stavbou se započalo již koncem 30. let. Chodby makety dolu dosahují délky 490 metrů chodeb muzejního dolu. Důl je vystrojen unikátním souborem sbírkových předmětů a věrohodně ztvárněných dioramat. Maketa dolů je vybavena světelnými
a zvukovými prvky, které jsou vytvořeny zelektrizováním originálních důlních svítidel, karbidových lamp a elektrických kahanů, to vše je dotvořeno ruchy a zvuky hornické činnosti v dolech. Nové pojetí umožní návštěvníkům pocítit reálné prostředí dolů. Na výstavní sály i chodby dolů navazuje prostor montánní herny určené pro interaktivní hry a doprovodné programy.

Vstupenky do Rudného a uhelného dolu lze zakoupit pouze ke vstupence do muzea. Vstup do dolů je pouze s průvodcem.

Prohlídku dolů je možné rezervovat na  Vstupenky NTM nebo zamluvit v den prohlídky při nákupu vstupenky na pokladně muzea. Kapacita jedné prohlídky je 12 návštěvníků. Minimální věk pro prohlídku dolů je od 3 let. 

Školy, skupiny i jednotlivci mohou předem provést rezervaci na Vstupenky NTM, a to až do počtu 12 osob na prohlídku.

VÝZNAMNÉ EXPONÁTY

Hornická želízka, 13.–16. století, Lubietová, Slovensko, délka 4–10 cm

Galerie

Rudný a uhelný důl

Rudný a uhelný důl

Stálá expozice