Ve čtvrtek 16. 6. odstartoval závod historických vozů 1000 mil československých 2022. Do soutěže se na vozech vyrobených do roku 1939 zapojilo rekordních 120 posádek. Zveme zájemce na sobotu 18.6., kdy závod vyvrcholí před NTM. Připraven je celodenní doprovodný program pro veřejnost.

 

 

 

Harmonogram závodu a doprovdoných programů:

Středa 15.6. - přejímka automobilů

ve středu 15. června od 13.30 hodin program začíná příjezdem prvních soutěžních automobilů k technické přejímce, Opletalova ulice se postupně mění v závodní depo. Pro diváky bude připraven bohatý doprovodný program, živá dobová hudba, stánky ŠKODA, časopisu Svět motorů, Czech Motorsport a další. Nebudou chybět komentované rozhovory s účastníky soutěže a možnost občerstvení. Ozdobou programu bude přehlídka unikátních modelů dobového prvorepublikového oblečení. Ve spolupráci s Národním pedagogickým muzeem
a knihovnou J. A. Komenského bude připraven program pro děti připomínající legendární Elišku Junkovou. Středeční program před Autoklubem ČR bude trvat do 19.00 hodin. Akce se koná za finanční podpory Městské části Praha 1.

Čtvrtek 16.6. - Start závodu

Start závodu všech 120 posádek, které se letošního ročníků účastní, proběhne již tradičně v Opletalově ulici od 6.00 do 8.00. 

 

Sobota 18.6.

Před Národním technickým muzeem muzeem se v cíli historické vozy objeví po 17. hodině.

Pro veřejnost, především pro rodiny s dětmi, je připraven celodenní program, který proběhne v dopoledních hodinách v areálu muzea pro jeho návštěvníky a v odpoledních hodinách před muzejní budovou. Na funkčních modelech si bude možné vyzkoušet, jak funguje spalovací motor. Mladší děti zveme na soutěž šlapacích autíček „Rallye NTM“. Děti ve věku 3 až 6 let budou závodit v jízdách pravidelnosti na krásných autíčkách z dílny Czech Pedal Cars. Na všechny malé účastníky čeká odměna a na vítěze sportovní trofej. Součástí odpoledního programu na ploše před muzeem bude také stánek BESIP s programem dopravní bezpečnosti pro děti i dospělé.

Přijďte si k nám užít tento úžasný automobilový podnik, prohlédnout si zcela jedinečné automobily a užít si program pro celou rodinu.

Tisková zpráva