Retromuseum, které je novou pobočkou Galerie výtvarného umění v Chebu, naleznete na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v Schillerově domě. Časový záběr expozice vymezují dvě přelomové události – světová výstava Expo 58 v Bruselu, počátek pootevírání se západnímu světu po mnohaleté odmlce a impulz nového vizuálního stylu, a sametová revoluce v listopadu 1989, zásadně měnící politicko-ekonomické okolnosti života i tvorby.
Ve stálé expozici je prezentován špičkový design prostřednictvím exponátů zapůjčených ze sbírek mnoha českých muzeí, zejména pak Národního technického muzea v Praze a Uměleckoprůmyslového musea. Tato dvě muzea jsou také hlavními partnery celého projektu. Jedná se o jedinou syntetickou expozici poválečného designu u nás. Další prezentovanou oblastí je kutilská produkce či „domácí umění“, jež vzešlo z permanentního nedostatku kýženého zboží, touhy po moderním a krásném prostředí, rukodělné tradice i dostatku volného času.
Vedle exponátů vystavených klasickým muzeálním způsobem ve vitrínách se tu nachází pět autentických dobových prostředí bytů a kanceláří, do nichž může návštěvník vstoupit a na vlastní kůži zažít pocit návratu v čase: posadit se do dobového křesla, otevřít si skříně a zásuvky, napsat pár vět na psacím stroji nebo na telefonu vytočit číslo, kterým se spojí se sousedním bytem či kanceláří. V souladu s rostoucí rolí techniky ve druhé polovině 20. století věnuje Retromuseum velkou pozornost průmyslovému designu a dopravě. Nalezneme tu jak vývojovou kolekci domácích spotřebičů či televizorů, tak typické dopravní prostředky jako Škoda 1000 MB, skútr Čezeta (zvaný prase) či velorex.
Životní pocit do velké míry dotvářela i hudba, které, hlavně v poloze pop music, věnujeme samostatný oddíl, představující pop music ze strany autorů a interpretů i z druhé strany posluchačů a fanoušků. Životní styl přibližují dobové projekce a slideshow fotografií z dobového tisku i rodinných archivů.