Účastníci se seznámí s procesem vzniku klasické fotografie na černobílý film vytvořené fotochemickým mokrým procesem.  Dílna je určena k celkovému obeznámení se s procesem, mohou se zúčastnit i úplní začátečníci. Pokud o dílnu projeví zájem pokročilý účastník, je možno individuálně přizpůsobit náplň dílny jeho úrovni znalostí.

Registrace je nutná na emailu photoworkshop@ntm.cz. Platbu v hodnotě 700 Kč nutno uhradit předem, fakturační údaje obdrží zájemci po registraci. Kapacita dílny 6 osob. Trvání dílny od 9.30 do 17.00.

Připravujeme nabídku dalších fotografických workshopů.

5. 4. 2014 Fotografická tvůrčí dílna: Rychlý kurz klasické černobílé fotografie

Účastníci se seznámí s procesem vzniku klasické fotografie na černobílý film vytvořené fotochemickým mokrým procesem.  Dílna je určena k celkovému obeznámení se s procesem, mohou se zúčastnit i úplní začátečníci.

Registrace je nutná na emailu photoworkshop@ntm.cz. Platbu v hodnotě 700 Kč nutno uhradit předem, fakturační údaje obdrží zájemci po registraci. Kapacita dílny 6 osob. Trvání dílny od 9.30 do 17.00.

Sraz účastníků v 9.30 ve služební vrátnici NTM.  Předpokládaný konec do 17 hodin, 45 minut přestávka na oběd. Kapacita 6 účastníků, pracuje se ve dvojicích. Vezměte si s sebou také pracovní oděv – skvrny od vývojky nejdou ničím vyprat. Vede Tomáš Štanzel.

Další informace na photoworkshop@ntm.cz

 

Náplň dílny:

Práce s fotografickým přístrojem klasického typu na film. Typy přístrojů, objektiv, závěrka, clona. Stanovení expozice.

Účastníci se vzájemně fotografují v historickém fotografickém ateliéru.

Černobílý negativní proces. Působení vývojky, ustalovače. Vyvolání vyfotografovaných filmů.

Černobílý pozitivní proces. Práce ve fotokomoře a zacházení se zvětšovacím přístrojem. Zhotovení pozitivů vyfotografovaných portrétů.

 

Absolventi této tvůrčí dílny by měli být sami schopni fotografovat klasickým přístrojem na film, vyvolat si negativ a udělat z něj v zatemněné místnosti fotografie.

Připravujeme nabídku dalších fotografických workshopů. Pro bližší informace sledujte stránky NTM.