Výstava věnovaná legendárnímu italskému závodníkovi Taziu Nuvolarimu (1892-1953), představuje prostřednictvím více jak 300 fotografií a dobových artefaktů zcela odlišný pohled tohoto jezdce, který dosáhl v průběhu své více jak třicetileté závodní kariéry mnoha významných vítězství a úspěchů v historii motorového sportu.

První část výstavy nazvaná „Nuvolari: závodní jezdec” představuje strmý start jeho kariéry na počátku 20. let minulého století na závodních motocyklech, na kterých dosáhl celkem 69 vítězství (stal se absolutním vítězem 36 závodů a 33 ve své kubatuře).
Ve 30. letech minulého století se jméno Nuvolari stává synonymem úspěchu, je označován jako legenda, závodí na vozech Bugatti a Alfa Romeo závodních stájí Ferrari, Maserati a Auto Union.

Během své závodní kariéry automobilového jezdce dosáhl 92 vítězství (byl absolutním vítězem 55 závodů
a 37 ve své kategorii), své umění potvrdil vítězstvím na Evropském šampionátu v roce 1932, dvakrát se umístil na 1. místě v celosvětovém žebříčku rychlostních závodů.

Dokument vypovídající o dráze závodního jezdce doplňuje druhá část výstavy věnovaná fotografii. Nuvolari se zde představuje v pozici amatérského, avšak velmi schopného fotografa, který má cit pro zachycení výjimečných okamžiků. V této části nazvané „Pohled Tazia” se představí více jak 100 záběrů ze soukromého života Tazia Nuvolariho odkrývající jeho niterné pocity a prožitky.

Výstavu doplňuje řada zcela výjimečných dobových artefaktů dokumentujících jeho soukromý život i kariéru, které se představí vůbec poprvé v České republice. Bude zde k vidění závodní vůz Bugatti T35, identický s tím, který řídil Tazio Nuvolari v roce 1927 a který znamenal začátek jeho profesionální kariéry závodního automobilového jezdce, a dále pak motocykl Norton 500 m18, stejný jako ten, na kterém Nuvolari jezdil své první motocyklové závody na počátku 20. let minulého století, kukla a závodní výstroj, které Nuvolari oblékal při závodech. Návštěvníci výstavy budou moci spatřit také pohár Coppa Donington, který tento šampion vyhrál 22. října 1938 na anglickém okruhu na závodním voze Union D a některé původní dobové filmy, které jsou svědectvím sportovních utkání tohoto mantovského jezdce.

Výstavu pořádá nadační fond Eleutheria spolu Národním technickém muzeu v Praze a nadačním fondem BAM  Mantova.