Zveme všechny příznivce historických železnic na výletní jízdy unikátních dobových vlaků tažených parní lokomotivou. Jízdy, které se uskutečeční v sobotu a neděli 25. a 26. dubna., budou spojené s bohatým programem. Expres sv. Jiří se v sobotu vydá na cestu mezi Prahou-Braníkem a Zlonicemi s hlavní zastávkou na tradiční svatojiřské slavnosti na Řípu, v neděli pak souprava doveze cestující na brandýské slavnosti do Brandýsa nad Labem a dále do Mělníka.  

25. dubna 2015 - Se „Šlechtičnou“ na Audienci u Karla I.

Audience u císaře Karla I. potěší každého příznivce romantiky starých časů a ještě více milovníky tradic c. a k. monarchie. Na brandýských slavnostech se všeho nabízí vrchovatě. A proč se tedy nevydat na oslavy opravdu stylově, a to historickým vlakem s parní lokomotivou? Ta, která poveze historický vlak s bufetovým vozem do Brandýsa a na vyhlídkovou jízdu do Mělníka, má pro akci příznačnou přezdívku – Šlechtična.
 

26. dubna 2015 - Na Řipskou pouť parním expresem Sv. Jiří

Expres Sv. Jiří je připraven i letos na cestu z Prahy-Braníka do Zlonic. Tentokrát se v čele vlaku sestaveného z historických vagónů a bufetového vozu objeví jedinečná parní lokomotiva Šlechtična. Vydejme se tedy navštívit zajímavá místa na trase vlaku s hlavní zastávkou na tradiční svatojiřské slavnosti na Řípu!