Co je to pasivní dům? Jak funguje a proč je zdravý? Na takové a mnohé další otázky odpoví experimentárium „Bydleme zdravě – půjde to hravě“. Cílem menší výstavy je vysvětlit výhody a principy moderních pasivních domů. Projekt je interaktivní a pro žáky základních škol jsou připraveny speciální programy.

Výstava je určena pro širokou veřejnost a především pro rodiče s dětmi. Ty si mohou hrát a doslova osahat vše důležité, co patří ke stavbě zdravého pasivního domu – natáčí dům ke světovým stranám, třídí vzorky izolací, prosvěcují trojsklo, skládají okenní rám, měří obvod domu, zjišťují, co vyhřeje dům, vláčkem převáží molekuly vzduchu do rekuperace.

Pro návštěvníky je připravena originální stolní hra „Stavíme pasivní dům“, pracovní listy i kreslírna pro nejmenší. Pomocí QR kódu je možné u každého panelu spustit vtipný audio komentář, zvlášť pro dospělé i pro děti.

Výstavu ve spolupráci s Národním technickým muzeem připravilo neziskové Centrum pasivního domu.

Video o celé výstavě a možnost objednání pro školní skupiny naleznete zde: http://www.pasivnidomy.cz/deti


Program pro školy:

Pro školní kolektivy ze 4. – 6. tříd nabízí Centrum pasivního domu hodinový vzdělávací program, kdy děti experimentáriem provedou vyškolení zážitkoví průvodci. Děti si procvičí své školní znalosti – čeká je třeba slovní úloha, skládání tvarů, porovnání obsahu a obvodu. Výstava tak hravou formou seznámí malé návštěvníky nejen se zákony matematiky, fyziky, chemie, finanční gramotnosti, ale i důležitým respektem k přírodě. Budou soutěžit, hledat odpovědi a zapojovat vlastní kreativitu při práci s pracovními listy. Domů si pak odnesou informační letáčky pro rodiče a dětskou hru „Stavíme pasivní dům!“.
Zájemci o školní prohlídku experimentáriem se mohou obrátit na hlavního animátora Davida Šimka – davka.simek@seznam.cz, 605 509 173 – a zarezervovat si termín.