I letos se mohou obyvatelé celé republiky zapojit do projektu "Máte doma muzejní kousek?", který připravil kolektivní systém ELEKTROWIN ve spolupráci s Národním technickým muzeem. Možnost přihlásit „historické“ elektrozařízení do projektu budou mít všichni od 12. března až do konce roku 2018.

Jak se přihlásit

Pokud jste přesvědčeni, že máte doma spotřebič, který byste rádi věnovali do sbírky Národního technického muzea, stačí udělat pár jednoduchých věcí. Vyfoťte jej, doplňte jeho popis - odhadované stáří, stav, dochované příslušenství, případně další informace (manuál, návod, prodejní doklad, apod.) a zašlete emailem do 31. prosince 2018 na adresu muzejni.kousek@elektrowin.cz.

Odměna pro vybrané kousky

V každém kalendářním čtvrtletí vybere kurátor Národního technického muzea pět majitelů elektrospotřebičů, kteří obdrží poukázku na nákup nového spotřebního zboží v hodnotě 500 Kč, čestnou vstupenku do muzea pro 2 osoby a drobný dárek od ELEKTROWINu.

Nejpozději do 15. ledna 2019 určí kurátor NTM „Nej muzejní kousek 2018“, tedy spotřebič, který představuje pro muzeum nejvýznamnější přínos. Původní majitel takovéhoto elektrozařízení získá poukázku na nákup spotřebního zboží v hodnotě 5 000 Kč.

Fotografie zajímavých exponátů z Kraje Vysočina se stanou součástí krajské putovní výstavy k předcházení vzniku odpadů, kterou Kraj Vysočina chystá.

Více informací k soutěži naleznete na stránkách www. elektrowin.cz

kurátorka Mgr. Lucie Střechová s vysavačem ČKD-Praga, přelom 20.–30. let 20. století