Sledujte nás na
E-shop Vstupenky

Pracovní listy

7. 9. 2023 - 28. 6. 2024
Hlavní budova v Praze
Pro školy
Pracovní listy

Vzdělávací oblast: Člověk a společnost, Člověk a příroda, Člověk a svět práce


Cílová skupina 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ, Střední škola
Délka 60 minut
Počet žáků 30
Cena zdarma

Nahlédněte do expozic Národního technického muzea s Všezvědem Všudybudem. Připraveno je pro Vás sedm sad pracovních listů k těmto tématům: Doprava automobilová; Doprava železniční a letecká; Fotografický ateliér a Interkamera; Technika v domácnosti; Chemie kolem nás; Architektura, stavitelství a design; Tiskařství.

Jedna sada obsahuje 30 exemplářů pracovních listů pro žáky a jeden návod s řešením pro pedagoga. Doba vypracování je cca 45–60 minut.

Pracovní listy poskytujeme zdarma ke vstupnému, jen je třeba se minimálně týden dopředu ohlásit na edukace@ntm.cz a domluvit zvolené téma. Prosíme, nezapomeňte si vzít vlastní tužky!

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovány podle Podmínek zpracování osobních údajů.

Prozkoumejme společně taje techniky a expozice Národního technického muzea. Připraveny jsou programy pro žáky mateřských, základních i středních škol od komentovaných prohlídek přes programy v expozicích po workshopy v učebnách i dalších prostorách muzea.

Přihlašování k jednotlivým vzdělávacím programům můžete provést na rezervace.ntm.cz. Vstupenky na komentované prohlídky a další programy pro rodiny s dětmi či dospělé (např. Naše technika mluví) lze zakoupit na vstupenky.ntm.cz.

Registrací do rezervačního systému získáte možnosti vybrat si vyhovující termín Vámi zvoleného programu a také Vám bude zasláno oznámení o vyhlášení nových termínů stávajících programů i zcela nových workshopů. Termíny pro 1. pololetí školního roku zpřístupňujeme v tzv. přípravném týdnu na konci srpna, termíny pro 2. pololetí školního roku během vánočních prázdnin na rezervace.ntm.cz či ntm.cz.