Kostelní 42, 170 78 Praha 7, Česká republika
Otevřená kultura Pro neslyšící
Sledujte nás na
E-shop Vstupenky

PETROF 160

3. 5. 2024 - 29. 6. 2024
Hlavní budova v Praze
Pro školy
PETROF 160

Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět, Člověk a společnost, Umění a kultura, Člověk a svět práce


Cílová skupina 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ
Délka 60 minut
Počet žáků 32
Cena 90 Kč/žák

Proč hraje klavír? Kde se nacházejí struny? A kde je „c“? Přibližme si výrobu klavírů uznávané české rodinné firmy PETROF.

Ponořme se do rytmů a zaznamenejme noty do linek. Zahrajme si jako klavírní virtuosové. Podívejme se na nejstarší dochovaný klavír z dílny PETROF, datovaný rokem 1865. Program nás interaktivně seznamuje s hudebním nástrojem, jeho výrobci a procesem výroby. Vzdělávací program probíhá přímo v rámci výstavy „PETROF 160 - klavír jako technické dílo“. Žáci jsou rozděleni do dvou skupin, přičemž každá pracuje s jedním lektorem.

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovány podle Podmínek zpracování osobních údajů.

Prozkoumejme společně taje techniky a expozice Národního technického muzea. Připraveny jsou programy pro žáky mateřských, základních i středních škol od komentovaných prohlídek přes programy v expozicích po workshopy v učebnách i dalších prostorách muzea.

Přihlašování k jednotlivým vzdělávacím programům můžete provést na rezervace.ntm.cz. Vstupenky na komentované prohlídky a další programy pro rodiny s dětmi či dospělé (např. Naše technika mluví) lze zakoupit na vstupenky.ntm.cz.

Registrací do rezervačního systému získáte možnosti vybrat si vyhovující termín Vámi zvoleného programu a také Vám bude zasláno oznámení o vyhlášení nových termínů stávajících programů i zcela nových workshopů. Termíny pro 1. pololetí školního roku zpřístupňujeme v tzv. přípravném týdnu na konci srpna, termíny pro 2. pololetí školního roku během vánočních prázdnin na rezervace.ntm.cz či ntm.cz.