Sledujte nás na
E-shop Vstupenky

Mourek a mašinky

4. 9. 2023 - 28. 6. 2024
Hlavní budova v Praze
Pro školy
Mourek a mašinky

Vzdělávací oblast: Dítě a společnost, Dítě a svět


Cílová skupina Mateřská škola
Délka 60 minut
Počet žáků 32
Cena 70 Kč/žák

Národní technické muzeum v rámci svých edukačních aktivit nezapomíná ani na nejmenší návštěvníky. Pro děti od 4 do 6 let je každý čtvrtek a pátek od 9:00 či 10:30 hodin připraven lektorovaný program o mašinkách.

Děti se dozví, co pro naše prapradědečky a praprababičky v 19. století znamenal objev parní lokomotivy a budou si moci parní lokomotivy prohlédnout. Hodinový program je veden hravou formou. Povídání je prokládáno básničkami a písničkami, tak aby malé návštěvníky pobyt v Národním technickém muzeu bavil.

Workshopy vedou naši vyškolení lektoři. Žáky nejprve rozdělí do dvou skupin, poté každá skupina pracuje s jedním lektorem. Žáci během workshopů využijí interaktivní modely či repliky muzejních exponátů.

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovány podle Podmínek zpracování osobních údajů.

Prozkoumejme společně taje techniky a expozice Národního technického muzea. Připraveny jsou programy pro žáky mateřských, základních i středních škol od komentovaných prohlídek přes programy v expozicích po workshopy v učebnách i dalších prostorách muzea.

Přihlašování k jednotlivým vzdělávacím programům můžete provést na rezervace.ntm.cz. Vstupenky na komentované prohlídky a další programy pro rodiny s dětmi či dospělé (např. Naše technika mluví) lze zakoupit na vstupenky.ntm.cz.

Registrací do rezervačního systému získáte možnosti vybrat si vyhovující termín Vámi zvoleného programu a také Vám bude zasláno oznámení o vyhlášení nových termínů stávajících programů i zcela nových workshopů. Termíny pro 1. pololetí školního roku zpřístupňujeme v tzv. přípravném týdnu na konci srpna, termíny pro 2. pololetí školního roku během vánočních prázdnin na rezervace.ntm.cz či ntm.cz.