Kostelní 42, Praha 7, Česká republika

Otevřená kultura Pro neslyšící

Sledujte nás na
E-shop Vstupenky

Kresba světlem - základní principy fotografie

18. 4. 2024 - 28. 6. 2024
Hlavní budova v Praze
Pro školy
Kresba světlem - základní principy fotografie

Vzdělávací oblast: Člověk a společnost, Umění a kultura, Člověk a svět práce


Cílová skupina 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ, Střední škola
Délka 90 minut
Počet žáků 28
Cena 90 Kč/žák

Jakým způsobem světlo kreslí? Co znamená slovo „exponovat“ nebo daguerrotypie? A jak na tváři vyčarovat Rembrandtův trojúhelník? Dotkněme se propojení umění, fyziky a chemie.

Vyvolejme si fotogram v temné komoře a vyfoťme si portrét mobilem či fotoaparátem pomocí jednoho zdroje světla, pečicího papíru a alobalu. Workshop se odehrává v expozici Interkamera a Fotografický ateliér, je veden zkušenými lektory. Žáci jsou rozděleni do dvou skupin, každá skupina pracuje s jedním lektorem. Doporučujeme s sebou přinést vlastní fotoaparát či mobil, k zapůjčení můžeme poskytnout tři fotoaparáty Canon IXUS 160. program je určen žákům základních škol od 4. ročníku i žákům středních škol.

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovány podle Podmínek zpracování osobních údajů.

Prozkoumejme společně taje techniky a expozice Národního technického muzea. Připraveny jsou programy pro žáky mateřských, základních i středních škol od komentovaných prohlídek přes programy v expozicích po workshopy v učebnách i dalších prostorách muzea.

Přihlašování k jednotlivým vzdělávacím programům můžete provést na rezervace.ntm.cz. Vstupenky na komentované prohlídky a další programy pro rodiny s dětmi či dospělé (např. Naše technika mluví) lze zakoupit na vstupenky.ntm.cz.

Registrací do rezervačního systému získáte možnosti vybrat si vyhovující termín Vámi zvoleného programu a také Vám bude zasláno oznámení o vyhlášení nových termínů stávajících programů i zcela nových workshopů. Termíny pro 1. pololetí školního roku zpřístupňujeme v tzv. přípravném týdnu na konci srpna, termíny pro 2. pololetí školního roku během vánočních prázdnin na rezervace.ntm.cz či ntm.cz.