Kostelní 42, Praha 7, Česká republika

Otevřená kultura Pro neslyšící

Sledujte nás na
E-shop Vstupenky

Kniha

7. 9. 2023 - 28. 6. 2024
Hlavní budova v Praze
Pro školy
Kniha

Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět, Umění a kultura, Člověk a svět práce


Cílová skupina 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ
Délka 120 minut
Počet žáků 32
Cena 90 Kč/žák

Pojďte po stopách vynálezu knihtisku, vyrobte si knížku a vyzkoušejte si různé psací potřeby i písma. Workshop probíhá v atraktivním prostředí expozice Tiskařství.

Žáci se seznámí s postupem výroby poloplátěné knižní vazby a naučí se opravovat rozpadlou knížku. Prozkoumají umění krasopisu, vyzkoušejí si určité psací pomůcky i vzory, nikdo tak neodejde bez pěkného výrobku. Na tvorbě aktivit pro tento program se významnou měrou podílela Střední průmyslová škola grafická Hellichova 22, Praha 1. Program je vhodný pro žáky ZŠ již od 4. ročníku!

Workshopy vedou naši vyškolení lektoři. Žáky nejprve rozdělí do dvou skupin, poté každá skupina pracuje s jedním lektorem. Žáci během workshopů využijí interaktivní modely či repliky muzejních exponátů.

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovány podle Podmínek zpracování osobních údajů.

Prozkoumejme společně taje techniky a expozice Národního technického muzea. Připraveny jsou programy pro žáky mateřských, základních i středních škol od komentovaných prohlídek přes programy v expozicích po workshopy v učebnách i dalších prostorách muzea.

Přihlašování k jednotlivým vzdělávacím programům můžete provést na rezervace.ntm.cz. Vstupenky na komentované prohlídky a další programy pro rodiny s dětmi či dospělé (např. Naše technika mluví) lze zakoupit na vstupenky.ntm.cz.

Registrací do rezervačního systému získáte možnosti vybrat si vyhovující termín Vámi zvoleného programu a také Vám bude zasláno oznámení o vyhlášení nových termínů stávajících programů i zcela nových workshopů. Termíny pro 1. pololetí školního roku zpřístupňujeme v tzv. přípravném týdnu na konci srpna, termíny pro 2. pololetí školního roku během vánočních prázdnin na rezervace.ntm.cz či ntm.cz.