Kostelní 42, 170 78 Praha 7, Česká republika
Otevřená kultura Pro neslyšící
Sledujte nás na
E-shop Vstupenky

Důlek

15. 8. 2023 - 28. 6. 2024
Hlavní budova v Praze
Pro školy
Důlek

Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět, Člověk a svět práce


Cílová skupina 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ
Délka 60 minut
Počet žáků 32
Cena 90 Kč/žák

Co pojí pazourek, páku, měděnou rudu či vodní kolo? Pojďme do NTM v Praze hledat odpověď! Prozkoumejme modely dolů, expozici hornictví, vyzkoušejme si „svidření“ dřevěných spon, odčerpávání vod a mnoho dalšího.

Workshop Důlek Vás interaktivní formou seznámí s počátky dolování, principy vybraných mechanizmů a světem hornin. Vše prozkoumáme na tom nejzřetelnějším a nejnázornějším středověkém výrobním postupu.

Workshopy vedou naši vyškolení lektoři. Žáky nejprve rozdělí do dvou skupin, poté každá skupina pracuje s jedním lektorem. Žáci během workshopů využijí interaktivní modely či repliky muzejních exponátů.

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovány podle Podmínek zpracování osobních údajů.

Prozkoumejme společně taje techniky a expozice Národního technického muzea. Připraveny jsou programy pro žáky mateřských, základních i středních škol od komentovaných prohlídek přes programy v expozicích po workshopy v učebnách i dalších prostorách muzea.

Přihlašování k jednotlivým vzdělávacím programům můžete provést na rezervace.ntm.cz. Vstupenky na komentované prohlídky a další programy pro rodiny s dětmi či dospělé (např. Naše technika mluví) lze zakoupit na vstupenky.ntm.cz.

Registrací do rezervačního systému získáte možnosti vybrat si vyhovující termín Vámi zvoleného programu a také Vám bude zasláno oznámení o vyhlášení nových termínů stávajících programů i zcela nových workshopů. Termíny pro 1. pololetí školního roku zpřístupňujeme v tzv. přípravném týdnu na konci srpna, termíny pro 2. pololetí školního roku během vánočních prázdnin na rezervace.ntm.cz či ntm.cz.