Sledujte nás na
E-shop Vstupenky

Balón

15. 8. 2023 - 28. 6. 2024
Hlavní budova v Praze
Pro školy
Balón

Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět, Umění a kultura, Člověk a svět práce


Cílová skupina 2. stupeň ZŠ
Délka 90 minut
Počet žáků 32
Cena 90 Kč/žák

Proč se vznese a letí balón a proč letadlo? Co mají společného letadlo, vrtulník a semínko tropické rostliny zanonia? Ve workshopu se žáci seznámí s termíny jako letecký profil, aerodynamický vztlak a s principy ovládání letadla.

Proč se vznese a letí balón a proč letadlo? Co mají společného letadlo, vrtulník a semínko tropické rostliny zanonia? Ve workshopu se žáci seznámí s termíny jako letecký profil, aerodynamický vztlak a s principy ovládání letadla. Díky ukázkám porozumějí spojením slov typu „vztlak na křídle“ nebo „menší hustota horkého vzduchu“ a prozkoumají let pokojových modelů letadel. V neposlední řadě společně vytvoří model horkovzdušného balónu a vyšlou jej ke stropu muzea.

Workshopy vedou naši vyškolení lektoři. Žáky nejprve rozdělí do dvou skupin, poté každá skupina pracuje s jedním lektorem. Žáci během workshopů využijí interaktivní modely či repliky muzejních exponátů.

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovány podle Podmínek zpracování osobních údajů.

Prozkoumejme společně taje techniky a expozice Národního technického muzea. Připraveny jsou programy pro žáky mateřských, základních i středních škol od komentovaných prohlídek přes programy v expozicích po workshopy v učebnách i dalších prostorách muzea.

Přihlašování k jednotlivým vzdělávacím programům můžete provést na rezervace.ntm.cz. Vstupenky na komentované prohlídky a další programy pro rodiny s dětmi či dospělé (např. Naše technika mluví) lze zakoupit na vstupenky.ntm.cz.

Registrací do rezervačního systému získáte možnosti vybrat si vyhovující termín Vámi zvoleného programu a také Vám bude zasláno oznámení o vyhlášení nových termínů stávajících programů i zcela nových workshopů. Termíny pro 1. pololetí školního roku zpřístupňujeme v tzv. přípravném týdnu na konci srpna, termíny pro 2. pololetí školního roku během vánočních prázdnin na rezervace.ntm.cz či ntm.cz.