Kostelní 42, 170 78 Praha 7, Česká republika
Otevřená kultura Pro neslyšící
Sledujte nás na
E-shop Vstupenky

Technický kroužek pro začínající

4. 9. 2023 - 28. 6. 2024
Hlavní budova v Praze
Edukační programy
Technický kroužek pro začínající

Přijďte s námi jednou týdně zkoušet, tvořit, vyrábět, stavět zajímavé elektronické vychytávky, přístroje a aparáty, pájet, cínovat, zapojovat a mnoho dalšího přímo v prostorách Národního technického muzea v Praze na Letné. Na kroužku se naučíte základy elektroniky.

Seznámíte se s elektronickými součástkami a jejich funkcí, naučíte se schématické značky nutné k orientaci ve schématech a techniku, jak vyrobit plošný spoj. Budete stavět jednoduché obvody pájením a seznámíte se s principem měření elektrických veličin.  A pro ty, kteří by se chtěli zaměřit jiným směrem či rozšířit své dovednosti a záliby, je připravena tvorba modelu letadla. Schůzky probíhají jednou týdne vždy ve středu 15:30 - 17:30.

Cena kroužku za rok je 1000 Kč + 300 Kč na materiál. Hlásit se mohou děti od 10 let.

Přihlášky a kontakt: milos.milner@ntm.cz

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovány podle Podmínek zpracování osobních údajů.

Prozkoumejme společně taje techniky a expozice Národního technického muzea. Připraveny jsou programy pro žáky mateřských, základních i středních škol od komentovaných prohlídek přes programy v expozicích po workshopy v učebnách i dalších prostorách muzea.

Přihlašování k jednotlivým vzdělávacím programům můžete provést na rezervace.ntm.cz. Vstupenky na komentované prohlídky a další programy pro rodiny s dětmi či dospělé (např. Naše technika mluví) lze zakoupit na vstupenky.ntm.cz.

Registrací do rezervačního systému získáte možnosti vybrat si vyhovující termín Vámi zvoleného programu a také Vám bude zasláno oznámení o vyhlášení nových termínů stávajících programů i zcela nových workshopů. Termíny pro 1. pololetí školního roku zpřístupňujeme v tzv. přípravném týdnu na konci srpna, termíny pro 2. pololetí školního roku během vánočních prázdnin na rezervace.ntm.cz či ntm.cz.