Sledujte nás na
E-shop Vstupenky

Komentovaná prohlídka expozice Rudný a uhelný důl

7. 9. 2023 - 28. 6. 2024
Hlavní budova v Praze
Komentovaná prohlídka
Komentovaná prohlídka expozice Rudný a uhelný důl

Vzdělávací oblast: Člověk a společnost, Člověk a příroda, Člověk a svět práce


Cílová skupina 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ, Střední škola
Délka 60 minut
Počet žáků 12
Cena vstupné + příplatek dle ceníku

Současné pojetí expozice umožňuje návštěvníkům zažít reálné prostředí dolů. Zakupte si vstupenku a vydejte se na prohlídku Rudného a uhelného dolu s lektorem.

Věrná maketa dolu navazuje na expozici Hornictví, s její stavbou se započalo již koncem 30. let a dokončena byla v 50. letech 20. století. Nově úpravená expozice byla otevřena po rekonstrukci v roce 2013. Chodby této makety dosahují délky 490 metrů, je vystrojena unikátním souborem sbírkových předmětů a věrohodně ztvárněných dioramat. Dále je vybavena světelnými a zvukovými prvky, které jsou vytvořeny zelektrizováním originálních důlních svítidel, karbidových lamp a elektrických kahanů. To vše je dotvořeno ruchy a zvuky hornické činnosti.

Vstup do dolů je možný pouze s lektorem.

Prohlídku si můžete zarezervovat nebo zakoupit na vstupenky.ntm.cz nebo na pokladně muzea v den vaší návštěvy, a to za příplatek ke vstupence do muzea. Kapacita jedné prohlídky je 12 návštěvníků. Minimální věk pro prohlídku dolů je od 3 let. 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovány podle Podmínek zpracování osobních údajů.

Prozkoumejme společně taje techniky a expozice Národního technického muzea. Připraveny jsou programy pro žáky mateřských, základních i středních škol od komentovaných prohlídek přes programy v expozicích po workshopy v učebnách i dalších prostorách muzea.

Přihlašování k jednotlivým vzdělávacím programům můžete provést na rezervace.ntm.cz. Vstupenky na komentované prohlídky a další programy pro rodiny s dětmi či dospělé (např. Naše technika mluví) lze zakoupit na vstupenky.ntm.cz.

Registrací do rezervačního systému získáte možnosti vybrat si vyhovující termín Vámi zvoleného programu a také Vám bude zasláno oznámení o vyhlášení nových termínů stávajících programů i zcela nových workshopů. Termíny pro 1. pololetí školního roku zpřístupňujeme v tzv. přípravném týdnu na konci srpna, termíny pro 2. pololetí školního roku během vánočních prázdnin na rezervace.ntm.cz či ntm.cz.