Archiv aktualit

Z důvodu rekonstrukce je expozice Astronomie ve dnech 21.3. - 24.3. uzavřena. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Z provozně-technických důvodů bude Národní technické muzeum dne 2.3. 2023 otevřeno do 17:30.

Děkujeme za pochopení.

I letos se koná Letenský masopust, který bude již tradičně zahájen před NTM. Vydejte se na obchůzku po letenských muzeích, galeriích a dalších místech spojenou s prohlídkami expozic a doprovodným programem. Stejně jako v minulých letech mají všechny maškary vstup do všech expozic i na program zdarma. Program k nalezení v aktualitě.

V sobotu 11.3. a 18.3. 2023 pokračuje pravidelný program Naše technika mluví. Vylepšete si svůj zážitek z návštěvy muzea s našimi lektory, prozkoumejte společně taje techniky, a to vždy od 11, 13 a 15 hodin. Více v aktualitě. ​

Národní technické muzeum dalo prostor Správě železnic k prezentaci vítězného návrhu nového železničního mostu pod Vyšehradem. Dne 18. ledna 2023 proběhl v NTM diskuzní večer za účasti odborné veřejnosti. Pro návštěvníky muzea je výstava prezentující vítězný návrh a další návrhy, které postoupily do druhého kola, přístupná do 5. března 2023.

Kontakt: mailto:press@spravazeleznic.cz  Záznam prezentace je dostupný v aktualitě.

Národní technické muzeum převzalo při slavností akci do sbírek od Škoda Auto jeden ze dvou prototypů vozu Škoda Fabia RS Rally2, vyvíjený pro asfaltové tratě. Automobil je od dnešního dne vystaven v expozici Dopravní hala.

Číst dále

Národní technické muzeum převzalo při slavností akci do sbírek od Škoda Auto jeden ze dvou prototypů vozu Škoda Fabia RS Rally2, vyvíjený pro asfaltové tratě. Automobil je od dnešního dne vystaven v expozici Dopravní hala.

Čist dále

 

Proces Van Dyke – kopírování na ručně připravený citlivý papír.

Po vysvětlení základů techniky si účastníci sami zcitliví papír pro kopírování. Po usušení na něj v kontaktním rámečku kopírují svůj negativ. Vykopírovaný obraz se vyvolá ve vodě, ustálí slabým ustalovačem, vypere a usuší. Obrázky mají příjemnou hnědou tonalitu, jsou trvanlivé a nekroutí se.

 

Od 16.12. 2022 je možné zakoupit dárkové poukazy/vouchery NTM. Poukazy je možné pořídit na návštěvnické pokladně v Praze nebo ve vstupenkovém e-shopu NTM. Hodnota poukazů je 150, 300, 500 nebo 1000 korun. Platnost poukazu je 1 rok od data vystavení.

Připravili jsme pro vás zajímavý program na adventní soboty, při kterém si můžete zpestřit čekání na Vánoce. Aktivity jsou připraveny pro děti i dospělé. Naposledy 17.12.

Nabídka programů a odkazy pro rezervaci