30 září končí 2. etapa soutěže: „Máte doma muzejní kousek?“

30 září končí 2. etapa soutěže: „Máte doma muzejní kousek?“

Soutěž „Máte doma muzejní kousek?“ s celorepublikovou působností, díky které se může váš vysloužilý spotřebič dostat do sbírek Národního technického muzea. V letošním roce bude trvání soutěže rozloženo do tří etap probíhajících do konce tohoto roku.

I. etapa soutěže

Ve středu 30. 6. ukončujeme I. etapu naší internetové soutěže s názvem „Máte doma muzejní kousek?“, kterou pořádáme ve spolupráci s kolektivním systémem ELEKTROWIN. Zájem o naši soutěž byl nebývalý a my vám tímto děkujeme za množství rozmanitých nabídek vysloužilých spotřebičů do našich sbírek. V následujících týdnech tak budeme muset vyhodnotit téměř 500 e-mailových zpráv. Přímo budeme oslovovat, jen ty, jejichž nabídku jsme si pro naše sbírky vybrali. Pokud se vám tedy do konce srpna neozveme, vaše nabídka do sbírek NTM vybrána nebyla. Pokud jste nestihli své „vysloužilce“ do soutěže přihlásit, nezoufejte, můžete tak učinit opět od 1.7., kdy začne její druhá etapa.

Informace o soutěži

Soutěž bude probíhat ve třech etapách, a to do 30. 6., 30. 9. a 31. 12. 2021. V každé etapě vybere kurátor 5 spotřebičů s nejvýznamnějším přínosem pro sbírky NTM. Majitelé těchto spotřebičů získají od ELEKTROWINU poukázku na nákup spotřebního zboží v hodnotě 500,- Kč. Za každý spotřebič přijatý do sbírek NTM získá jeho majitel na základě uzavřené darovací smlouvy dvě čestné vstupenky do muzea pro dvě osoby s půlroční platností. Navíc na konci roku 2021 bude kurátorem NTM vybrán nejpřínosnější spotřebič, který byl zařazen do sbírek, a jeho majitel získá od ELEKTROWINU poukázku na nákup spotřebního zboží v hodnotě 5 000 Kč. Tisková zpráva zde. 

Jak soutěžit

Pokud i vy máte doma starý domácí spotřebič a rádi byste jej věnovali muzeu, stačí udělat pár jednoduchých věcí. Vyfoťte jej, doplňte jeho popis – odhadované stáří, stav, dochované příslušenství, případně další informace (manuál, návod, prodejní doklad apod.) a zašlete emailem na adresu muzejni.kousek@elektrowin.cz.

30 září končí 2. etapa soutěže: „Máte doma muzejní kousek?“