V sobotu a v neděli 11. a 12. listopadu 2023 se v NTM koná fotografický workshop jehož náplní bude fotografování technickými přistroji na velký formát. Na workshop je třeba se předem rezervovat. Tento workshop je rozložen do dvou dnů. Kontakt a podrobnosti k workshopu jsou uvedeny v této zprávě.

Práce s technickými fotografickými přístroji typu kardan (Sinar). Seznámení se s prvky přístroje – účely a principy výsuvu, naklánění a natáčení standard. Zaostření, hloubka ostrosti, exponometrie. Objektivy a příslušenství pro velkoformátové přístroje, zpracování negativu i pozitivu. Vysvětlení a předvedení principů, diskuze, praktické fotografování v interiéru i exteriéru na černobílý film 4 x 5 palců. Přístroje a materiál jsou zajištěny. (v případě, že budete chtít využít svůj vlastní přístroj umožňující použití standardních kazet 4 x 5 palců, můžete si jej přinést s sebou, stativ též; hodil by se také dobrý expozimetr, případně fotoaparát s měřením expozice). Vyvolání negativů a podle časových možností i zhotovení kontaktních kopií na bromostříbrný papír. Absolvent tvůrčí dílny by měl být schopen kvalifikovaně používat studiový technický fotografický přístroj na velký formát a plně využít všech jeho možností.

Celkem 6 účastníků, pracuje se po dvojicích. Vede Tomáš Štanzel.

Fotografovat se bude v prostorách NTM, za vhodného počasí i venku.

 

Začátek tvůrčí dílny je v sobotu 11. 11. 2023 v 9.25, konec v neděli 12. 11. v 16:30. Počítá se s přestávkou vždy asi 45 minut na jídlo.

Sraz v sobotu 11. 11. 2023 na služební vrátnici NTM (vlevo od hlavního vchodu po schodech dolů). Celkem 6 účastníků, pracuje se po dvojicích.

Cena dvoudenního workshopu je 1 500 Kč, platba předem na účet NTM (číslo účtu zašleme).

Přihlásit se můžete na adrese: photoworkshop@ntm.cz, údaje pro platbu následně zašleme.