Komentované prohlídky

Komentované prohlídky

Národní technické muzeum pro své návštěvníky tradičně připravuje komentované prohlídky stálých expozic i krátkodobých výstav.

Fenomén Favorit - Výstava mapuje fenomén jízdních kol značky Favorit. Od 50. do 90. let se v rokycanském závodě vyráběla kola určená běžným cyklistům i speciální závodní kola pro sportovce všech cyklistických disciplín. Výstava představuje na 60 kol, jak oblíbené, ale nedostatkové, běžné modely, tak závodní speciály včetně kol, s nimiž soutěžili naši reprezentanti. např. bicyclebalové kolo bratří Pospíšilů či dráhové kolo zlatého olympionika z Tokia Jiřího Dalera. Představen je také dramatický příběh Róberta Hutyra.

Nepřijdete ale ani o populární a cenné sbírky umístěné v expozici Dopravy. Na závěr prohlídky Vás zkušený průvodce uvede do světa historie dopravy u nás a v dopravní hale  Vám představí jednu z nejvýznamnějších sbírek  historických automobilů na světě.

Prohlídky jsou pouze o víkendech a státních svátcích: 11:00, 14:00

Prohlídka trvá 90 minut. Kapacita jedné prohlídky je 15 osob.

Cena je řešena formou příplatku ke vstupnému, které činí 70 Kč (plný), 50Kč (snížený). Místo na prohlídku lze předem rezervovat na http://vstupenky.ntm.cz/. Platba na pokladně muzea.