Národní technické muzeum je znovu otevřené a nabízí zlevněné vstupné

Národní technické muzeum je znovu otevřené a nabízí zlevněné vstupné

Národní technické muzeum je od úterý 19. května 2020 otevřeno pro veřejnost. Provoz muzea v Praze na Letné je přizpůsoben současným podmínkám a NTM zve návštěvníky do muzea na bezpečnou prohlídku 9 expozic a 6 výstav za zlevněné vstupné.

Hlavní budova Národního technického muzea

Budova Národního technického muzea na Letné se otevřela pro návštěvníky v úterý 19. května 2020. Vstupenku je možné zakoupit na pokladně a zaplatit jak v hotovosti, tak bezkontaktně. Muzeum je otevřeno v běžné otevírací době: úterý až neděle a státní svátky od 9.00 do 18.00.
Zveme návštěvníky na prohlídku 9 stálých expozic včetně oblíbené Dopravní haly s velice cenou sbírkou dopravních prostředků. Otevřena je také úspěšná výstava Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte, do konce června výstava Technika v diktaturách, věnovaná technice a přístrojům z doby totalit, a další 4 výstavní projekty. V budově NTM budou platit zvýšená hygienická pravidla – nutnost zakrytí obličeje rouškou, povinné používání desinfekce rukou a dodržování stanovené kapacity návštěvy muzea a expozic, tak aby návštěva muzea byla zcela bezpečná. V současnosti nebude z provozních důvodů možné navštívit expozice Architektura, stavitelství a design; Televizní studio, Hernu Merkur, Měření času a Chemie kolem nás. Nekonají se komentované prohlídky Uhelného a rudného dolu ani žádný doprovodný program či akce pro školní skupiny. Uzavřena zůstává studovna knihovny a badatelna archivu NTM. Více informací tiskové zprávě.

Od 19.5. do 30.6. 2020 - Národní technické muzeum si můžete prohlédnout za zlevněné vstupné

Vstupné

Dočasná změna vstupného od 19.5.2020 do 30.6.2020

 Plné:          

200 Kč

 

 

Snížené:

100 Kč

 

Pro seniory (nad 65 let), držitelé průkazů ZTP, ISIC (do 26 let), ITIC, Staff Card, děti 6–15 let, studenty SŠ a VŠ (do 26 let) po předložení studijního průkazu, po předložení karty EYCA

 Rodinné:          

370 Kč

 

Pro rodiče s dětmi do 16 let (maximálně 2 dospělé osoby a současně 1 až maximálně 4 děti) 

Školní skupiny s pedagogickým doprovodem:

 

40 Kč/dítě

 


Pro školní skupiny (minimálně 5 žáků/studentů) ZŠ, SŠ a VŠ 50 Kč/žák/student. 2 členové pedagogického doprovodu zdarma. Hromadný vstup se neohlašuje ani se neprovádí rezervace. Pro uplatnění slevy (od 25. 5. 2018) NEPOŽADUJEME u pokladny jmenný seznam žáků/studentů s razítkem školy. Nabídku programů pro školy naleznete zde. Pokud chcete platit fakturou, bezhotovostním převodem, objednávejte měsíc předem na emailu: ivan.roudny@ntm.cz

 

 

Dárkové poukazy

Platnost zakoupených vstupenek a dárkových poukazů na čestnou vstupenku, které byly zakoupeny či odeslány do 31.3. 2020, je prodloužena o půl roku. 

Vzhledem k epidemické situaci se kdykoliv může provoz pro návštěvníky změnit.

Velice se těšíme na vaši návštěvu.