20-22.9. 2019 - Recyklační víkend v NTM

20-22.9. 2019 - Recyklační víkend v NTM

Vážení návětěvníci,

zveme Vás na tradiční akci - Recyklační víkend, který se koná před budvou Národního technického muzea na Letné v Praze. Akci pořádá společnost Elektrowin ve spolupráci s NTM. Bližší informace a čtvrtletní vyhodnocení internetové soutěže naleznete v aktualitě.

Těšíme se na Vás ve dnech od 20.9. do 22.9. 2019

Překáží Vám doma starý spotřebič? Možná máte muzejní exponát...

Přineste vysloužilý spotřebič a odměníme Vás

Drobným dárkem odměníme majitele všech odevzdaných elektrospotřebičů a v Národním technickém muzeu budete moci uplatnit slevu na vstupné ve výši 120 Kč (na plné vstupence). Kupon získáte od společnosti Elektrowin po odevzdání spotřebiče.

Některé spotřebiče se i mohou stát muzejním exponátem. Navštěvník jehož spotřebič si do sbírek našeho muzea vybere kurátor získá:

  • dva čestné poukazy na návštěvu NTM pro dvě osoby s půlroční platností
  • prvních pět návštěvníků, kteří donesou takovýto spotřebič získá od kolektivního systému Elektrowin poukázku v hodnotě 500 Kč na nákup spotřebního zboží
  • ostatní získají od společnosti Elektrowin dárek

Komentář k předmětům zařazeným do sbírky TvD, vzešlých z internetové soutěže Máte doma muzejní kousek
(vyhodnocení první etapy 2019):

Čtvrtletní vyhodnocení internetové soutěže „Máte doma muzejní kousek“, kterou pořádáme se společností ELEKTROWIN, a.s. přineslo tyto přírůstky do sbírky Technika v domácnosti.

  • Svatební dar, který našel využití až v našich sbírkách - elektrická pečenka typ 163 A výroby národního podniku Elektro-Praga Hlinsko z roku 1960.  I nepovedené svatební dary mají svůj smysl, naši kurátoři je mají hodně rádi! Jedná se totiž o velmi zachovalé, v zásadě nepoužívané předměty, často v původních obalech.

 

  • Druhým předmětem je vysavač Eta 1-423 Electronic s příslušenstvím z přelomu 70.-80. let 20. století v původním obalu, tedy tašce, ve které je prostor na veškeré příslušenství. V tomto případě se k vysavači jeho předchozí majitelé chovali velmi ohleduplně a dochoval se tak v kompletním a bezvadném stavu!

elektrická pečenka typ 163 A výroby národního podniku Elektro-Praga Hlinsko z ro
 Eta 1-423 Electronic s příslušenstvím z přelomu 70.-80. let 20. století v původ